خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه مترو، خیابان زیبا پلاک ۵۸، ساختمان زیبا طبقه اول، واحد ۲

لوگو کلینیک رزیبا

تزریق فیلر

فهرست محتوا

اگر از روش های جوانسازی استفاده می کنید و یا به دنبال استفاده از این روش ها هستید حتما نام تزریق فیلر را بارها شنیده اید. فیلر نوعی کلاژن است که در آزمایشگاه ها ساخته می شود و تزیق آن باعث جوانسازی و حجم دهی پوست می شود. با افزایش سن در بدن انسان ها کلاژن کاهش می یابد و پوست دارای چین و چروک می شود. فیلر با خاصیت حجم دهی که دارد، چین و چروک ها را از بین می برد و ظاهری جوان و زیبا به شما هدیه می کند.

تزریق فیلر چیست؟

برای داشتن لب های پرتر و حجیم تر عمل زیبایی بزرگ کردن لب را می توانید انجام دهید. امروزه پرکننده های پوستی که انواع مختلفی دارند رایج ترین روش برای بزرگ کردن لب می باشد. اسید هیالورونیک یک ماده ی طبیعی است که در بدن انسان نیز یافت می شود و این نوع از فیلر برای افزایش حجم لب ها پرکننده مناسبی می باشد. تزریق فیلر دارای مزایا و معایب زیر است:

تزریق فیلر در کمتر زمان ممکن با بی حسی موضعی انجام می شود. و نتایج آن با کمترین میزان عوارض مشاهده خواهد شد.

نتایج تزریق فیلرها موقتی است، و نیاز به تکرار تزریق می باشد. احتمال کبودی و التهاب درمحل تزریق برای برخی افراد وجود دارد.

تزریق فیلر دارای کابردهای شگفت انگیزی در موارد زیر است.

  • رفع چین و چروک پیشانی
  • رفع خط اخم
  • رفع چین و چروک اطرلف چشم
  • درمان گودی و تیرگی زیر چشم
  • جوانسازی و شادابی پوست
  • اصلاح فرم بینی
  • از بین بردن خط خنده
  • افزایش حجم برخی از نقاط صورت مانند گونه ها،، لب و چانه
  • زاویه سازی و کانتور صورت
فیلر چربی

مواد تشکیل دهنده فیلر

فیلرها از نظر نوع عملکرد به حجم دهنده و محرک  و از نظر نوع ماده تشکیل دهنده به چربی، پلی متیل متاکریلات، اسید پلی لاکتیک، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسید تقسیم می شوند.

در مورد بوتاکس پیشانی بیشتر بدانید.

فیلر چربی

برای استفاده از این روش، چربی مورد نیاز از بدن فرد تامین می شود. چربی از ناحیه زیر شکم و یا قسمت های دیگر بدن خارج شده و پس از آماده سازی به قسمت هایی مانند لب، شقیقه، زیرچشم، گونه و … تزریق می شود. نتایج فیلر چربی نسبت به روش های دیگر ماندگاری بیشتری دارد و می توان گفت تقریبا به صورت دائمی می باشد.

فیلر پلی متیل متاکریلات

این فیلر از نوع دائمی است و برای خط اخم، خط خنده و… کاربرد دارد.

فیلر اسید پلی لاکتیک

فیلر اسید پلی لاکتیک جزء فیلرهای محرک است و با تزریق آن کلاژن سازی در بدن فعال می شود. نتایج تزریق، در همان لحظه تزریق مشخص نیست و معمولا پس از دو هفته نتیجه مشخص می شود. این روش باید در طی ۳ جلسه و با فاصله زمانی یک ماه انجام شود. حدود ۵ سال نتایج کلاژن سازی این نوع از فیلر ماندگاری دارد.

فیلر اسید هیالورونیک

این نوع از فیلر در دسته فیلرهای حجم دهنده قرار می گیرد. و از نوع ایمن ترین فیلرها است که افراد کمی نسبت به آن حساسیت دارند و بدون هیچ نگرانی می توانید از آن استفاده کنید، زیرا هیالورونیک اسید در بافت بدن انسان به طور طبیعی وجود دارد و به همین دلیل برای همه افراد استفاده از آن امکان پذیر است. مدت زمان ماندگاری این فیلر بین ۶ تا ۹ ماه می باشد و به مرور زما توسط بدن جذب می شود.

فیلر اسید پلی لاکتیک

فیلر کلسیم هیدروکسید

از این نوع فیلر بیشتر برای افزایش حجم گونه، زاویه سازی صورت و فک و نیز ازبین بردن چروک های عمیق پوست استفاده می شود. نتایج استفاده از فیلر کلسیم هیدروکسید بسیار طبیعی است و تاکنون عوارض خاصی از آن مشاهده نشده است. مدت زمان ماندگاری این فیلر برای زاویه سازی صورت و فک حداکثر ۱ سال و برای چین و چروک ها ۳ سال می باشد.

در مورد بهترین کلینیک زیبایی در عباس آباد تهران بیشتر بدانید.

تزریق فیلر برای چه نواحی موثر است؟

تزریق فیلر یکی از درمان هایی است که با کمک آن می توان بسیاری از مشکلات نواحی مختلف صورت را درمان کرد. این موارد در ادامه آورده شده است.

تزریق فیلر گونه

تزریق فیلر گونه برای افزایش حجم در قسمت های بالایی و اطراف گونه انجام می شود. این تزریق باعث می شود گونه فرم زیبایی به خود بگیرد و چهره فرد شاداب تر و جوان تر نمایان شود. تزریق فیلر گونه روشی بسیار موثر برای بازیابی چربی های از دست رفته صورت و چین و چرک ها می باشد.

در مورد لیزر موهای زائد پشت لب بیشتر بدانید.

تزریق فیلر زاویه فک

زاویه سازی فک با استفاده از روش تزریق فیلر بهترین راهکار برای کانتور یا انحنای سطحی صورت است. تزریق فیلر زاویه فک جایگزین مناسبی برای روش های پرهزینه و پر دردسر می باشد. در این روش فیلر به درون بافت نرم صورت تزریق و فک برجسته می شود و انحنای فک متعادل می شود و جحم از دست رفته به دلیل افزایش سن به تعادل می رسد.

تزریق فیلر زاویه شقیقه

 با افزایش سن همه افراد برجستگی شقیقه خود را از دست می دهند. بافت نرم و استخوان همزمان با بافت های همبند تحلیل می رود و باعث کاهش حمایت ساختاری در ناحیه شقیقه می شود. و نیز باعث ایجاد چین و چروک و کاهش برجستگی شقیقه می شود. اگر می خواهید فرورفتگی و چین و چروک شیقیه خود را کاهش دهید، می توانید از تزریق فیلر استفاده کنید. فیلر ها به دلیل سازگاری که با بدن افراد دارند به عنوان یک پر کننده پوستی گزینه مناسبی می باشد.

بهترین کلینیک تزریق فیلر

تزریق فیلر زیر چشم

گودی زیر چشم اغلب به دلیل روند پیری پوست ایجاد می شود. زمانی که تولید کلاژن کاهش پیدا کند بر روی پوست چین و چروک ایجاد می شود. بسیاری از افراد به دنبال برطرف کردن این چین و چروک ها می باشند. گودی زیر چشم معمولا در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی ایجاد می شود. به همین دلیل بهترین زمان برای درمان نمودن گودی و چین و چروک با تزریق فیلر زیر چشم سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی می باشد.

تزریق فیلر بینی

فیلر بینی یکی از روش هایی است که می توان برای اصلاح فرم بینی استفاده نمود. تزریق فیلر به بینی باعث رفع نواقص بینی و ایجاد یک بینی خوش فرم با تیغه صاف می شود. تزریق فیلر بینی یک روش بدون جراحی است که به زیبایی بینی کمک می کند. با تزریق فیلر می توان نوک بینی را بالا برد و انحنای تیغه بینی را صف نمود. اصلاح فرم بینی با فیلر روشی دائمی نیست و پس از چند ماه به حالت قبل باز می گردد.

تزریق فیلر برای لیفت گردن

با افزایش سن با عث به وجود آمدن خطوط عمودی و افقی در گردن می شود. روش های زیادی برای از بین بردن و درمان این خطوط وجود دارد. کلینیک های زیبایی از روش های کمتر تهاجمی برای رفع این مشکل استفاده می کنند که یکی از آن ها تزریق فیلر می باشد. فیلرهایی مانند اسید هیلورونیک معمولا برای درمان غبغب و چین و چروک استفاده می شود. و نحوه عملکرد آن برای پر کردن خطوط گردن و شیارها یکسان می باشد.

در مورد لیزر موهای زائد کمر بیشتر بدانید.

کلام آخر

تزریق فیلر یکی از روش های بسیار موثر برای از بین بردن عوامل پیری و اصلاح برخی از ایرادات چهره می باشد. در کنار مزایا و نتایج مثبتی که تزریق فیلر دارد بحث هزینه تزریق فیلر برای کاندیدهای انجام آن اهمیت زیادی دارد. هزینه تزریق فیلر در نواحی صورت به عوامل متعددی بستگی دارد. متخصصین کلینیک پوست و مو رز یبا با استفاده از به روز ترین روش ها بهترین برند فیرها را با قیمت مناسب برای شما عزیزان استفاده می کنند.

سوالات متداول

لوگو کلینیک رزیبا

کلینیک زیبایی و دندان پزشکی رزیبا

گروه پزشکان رزیبا سال ها است که در زمینه پوست و زیبایی خدمات ارزنده ایی را به زیباجویان ارائه می دهند. این مرکز در ابتدا فعالیت خود را در محدوده میدان هفت تیر تهران شروع کرده و در حال حاضر در محدوده خیابان بهشتی مشغول به فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *