خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه مترو، خیابان زیبا پلاک ۵۸، ساختمان زیبا طبقه اول، واحد ۲

لوگو کلینیک رزیبا

تزریق ژل خط خنده

از مشکلاتی که بر اثر بالا رفتن سن در صورت ایجاد ‌می‌شود، خطوطی است که در اطراف دهان پدیدار ‌می‌شود. این خطوط از کنار بینی تا کنار لب بالایی خط خنده و از لب پایین به سمت چانه خط اندوه نامیده ‌می‌شود. یکی از روش‌‌های کم تهاجمی برای درمان عمق این خطوط تزریق فیلر یا همان ژل در این ناحیه ‌می‌باشد. فیلر‌‌های مرغوب ساختاری از جنس هیالورونیک اسید دارند که در بدن به طور طبیعی وجود دارد. بنابراین با امنیت خاطر ‌می‌توان این ژل را در صورت تزریق کرد.

دلایل ایجاد خط خنده چیست

از علل ایجاد خط خنده ‌می‌توان به بالا رفتن سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استعمال دخانیات و خوابیدن نادرست اشاره کرد. البته اشخاصی هم هستند که به طور ژنتیکی دچار خشکی پوست ‌می‌باشند که این امر باعث ایجاد چین و چروک در سنین پایینتر در صورت ‌می‌شود.

تزریق ژل خط خنده

همین حالا وقت رزرو کنید!

۰۲۱۸۸۸۶۵۰۱۰ - ۰۲۱۸۸۸۶۵۰۲۰

در ساعات کار کلینیک با شماره‌های درج شده تماس گرفته و یا از طریق فرم، مشخصات خود را ارسال فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

"*" indicates required fields

بالا رفتن سن

افزایش سن باعث افتادگی و شل شدگی پوست ‌می‌شود.

 نور خورشید

اگر نکاتی مثل استفاده از کرم‌‌های ضد آفتاب رعایت نشود، به مرور کلاژن پوست کم ‌می‌شود و پوست صورت زودتر پیر ‌می‌شود.

استعمال دخانیات

کشیدن سیگار و انواع دخانیات باعث اختلال در کلاژن سازی و در نتیجه پیری زودرس پوست ‌می‌شود.

مزایای فیلر خط خنده

  • فیلر ها پر کننده‌‌های مناسبی  برای خطوط عمیق ‌می‌باشند که با تزریق در محل مورد نظر باعث رفع چین و چروک و خطوط صورت ‌می‌شوند.
  • تزریق ژل سر پایی انجام ‌می‌شود و دوران نقاهتی ندارد.
  • در این روش به سرعت به نتیجه دلخواه ‌می‌رسید و حجم صورت خود را باز ‌می‌یابید.
  • این فیلر ها موقتی بوده و به مرور جذب بدن ‌می‌شوند در نتیجه اگر از میزان تزریق ناراضی باشید نگران هممیشگی بودن آن نیستید.
  • ژل‌‌ها معمولا فاقد آلرژی و حساسیت ‌می‌باشند.

مدت زمان ماندگاری ژل

مدت ماندگاری ژل در ناحیه خط خنده بسته به اینکه عمق چین و چروک چقدر باشد و با توجه به انواع پوست متفاوت است اما معمولا زمانی را بین 6 تا 18 ماه برای دوام ژل خط خنده تخمین ‌می‌زنند.بعد از گذشت این زمان اگر فرد مایل به تزریق مجدد باشد انجام آن بلا مانع است.

مراقبت‌‌های بعد از تزریق

  • بهتر است بعد از تزریق ژل موقع خوابیدن از فشار آوردن به ناحیه تزریق خودداری کنید و سرخود را توسط بالش طوری قرار دهید که با زمین فاصله داشته باشد.
  • سعی کنید بعد از تزریق تا چند روز در معرض اشعه خورشیدی قرار نگیرید.
  • از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
  • در صورت وجود کبودی که امری کاملا طبیعی است از کمپرس یخ استفاده کنید.( البته ایجاد کبودی عمومی نیست)

عوارض

اگر چه این روش درمان کمترین عوارض را برای بدن در پی دارد، اما ممکن است در نخستین روزهای تزریق عوارضی مثل کبودی، خارش، قرمزی پوست و تورم در محل تزریق ایجاد شود. در صورت بروز این عوارض حتما به پزشک مربوطه مراجعه کنید.