خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه مترو، خیابان زیبا پلاک ۵۸، ساختمان زیبا طبقه اول، واحد ۲

لوگو کلینیک رزیبا

یکی از روش‌‌های محبوب جوان سازی و سفت کردن پوست که توسط طول موج امواج رادیویی صورت ‌می‌گیرد و در سطوح مختلف پوست تاثیر ‌می‌گذارد، آر اف فرکشنال (RF Fractional) پوست است.

از دیر باز میل به جوان ماندن و زیبایی مد نظر بسیاری از افراد بوده است. عواملی مانند بالا رفتن سن، کم شدن حجم چربی پوست بر اثر بیماری یا کاهش وزن ، باعث شل شدن و افتادگی پوست صورت به خصوص در ناحیه صورت و گردن ‌می‌شوند. همچنین بالا رفتن سن اثر زیادی بر کاهش الاستین و کلاژن که مسبب حالت کشسانی پوست ‌می‌شوند دارد.

با کم شدن رشته‌‌های پروتئینی، پوست حالت افتادگی و کم آبی پیدا ‌می‌کند. چروک‌‌ها ظاهر ‌می‌شوند و خاصیت ارتجاعی پوست از بین ‌می‌رود. طبیعی است که در این شرایط باید به فکر چاره بود.

از بین راه‌‌های مختلفی که برای صاف و محکم شدن پوست وجود دارد آر اف فرکشنال که روشی غیر تهاجمی ‌می‌باشد یکی از بهترین پیشنهاد هاست. تکنیک به کار رفته در لیزر این دستگاه کمک زیادی به جوانسازی، رفع جای جوش، بر طرف شدن چروک‌‌های پوست، درمان تعریق زیاد پوست و لیفت صورت ‌می‌کند.

این دستگاه مجهز به امواج آر اف یا همان امواج رادیو فرکانسی ‌می‌باشد. در واقع این امواج ساختار کلاژن قدیمی را در هم شکسته و کلاژن جدید را بازسازی ‌می‌کند. برای شکستن کلاژن‌‌های قدیمی نیاز به حرارت داریم و از آنجا که کلاژن‌‌ها انواع مختلفی دارند پس نیاز به انواع حرارت برای شکستن ساختار کلاژن‌‌های متفاوت داریم.

لیزر آر اف فرکشنال در بافت پوست تولید گرما کرده و بافت قدیمی کلاژن را ‌می‌شکند و بازسازی سلولی و ساخت کلاژن جدید را تحریک ‌می‌کند. با پیدایش کلاژن‌‌های جدید ظاهر پوست صاف و درخشان ‌می‌شود.

آر اف فرکشنال

همین حالا وقت رزرو کنید!

۰۲۱۸۸۸۶۵۰۱۰ - ۰۲۱۸۸۸۶۵۰۲۰

در ساعات کار کلینیک با شماره‌های درج شده تماس گرفته و یا از طریق فرم، مشخصات خود را ارسال فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

"*" indicates required fields

انواع دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

این دستگاه برای انواع طیف پوست استفاده ‌می‌شود. سوزن‌‌های بسیار ظریفی دارد یعنی در مقایسه با دستگاه‌‌های دیگر کمترین ضخامت سوزن را در این دستگاه مشاهده ‌می‌کنیم به همین دلیل روند بهبودی در این دستگاه بسیار چشمگیر است. انرژی لیزر این دستگاه بسیار بالاست و این انرژی به هر سوزن به طور جداگانه وارد ‌می‌شود و لیزرهمسان انجام ‌می‌گردد.

دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت

در این دستگاه سوزن وجود ندارد و امواج رادیویی تا عمق 0.5 تا 3.5 میلی متر گرمای مستقیم را در لایه‌‌های اپیدرم و درم وارد ‌می‌کند. استفاده از دستگاه اسکارلت درد بسیار کمی داشته و مدت زمان لیزر درمانی این دستگاه بسیار کوتاه ‌می‌باشد. بهترین دما برای استفاده از این دستگاه دمای 55 تا 60 درجه ‌می‌باشد.این نوع دستگاه نتیجه درمانی بسیار خوبی در انواع پوست ایجاد ‌می‌کند.

دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

دستگاه ویواسه نسل جدید دستگاه‌‌های آر اف ‌می‌باشد. درمان با این روش بسیار سریع است و مراجعه کننده درد بسیار کمی را تجربه ‌می‌کند. قرمزی و تورم ایجاد شده پس از لیزر با دستگاه ویواسه به سرعت از بین ‌می‌رود ( در برخی بیماران یک ساعت بعد از درمان). این دستگاه مجهز به سوزن ‌می‌باشد و در یکی از مدل‌‌های آن که معروف به 36 ‌می‌باشد، 36 سوزن با نوک طلا وجود دارد. این سوزن‌‌ها وارد عمق مناسبی از پوست شده و نتایج شگفت انگیزی در سطح پوست بوجود ‌می‌آورند.

نکات مهم قبل از انجام آر اف فرکشنال

حد اقل 10 روز قبل از انجام آر اف از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپیرین، ناپروکسن و روغن ماهی خودداری کنید. استفاده از این داروها ریسک خونریزی در زمان انجام آر اف را بالا برده و مانع از بهبود سریع خراش‌‌های ایجاد شده ‌می‌گردد.

قبل از ار اف به هیچ عنوان پوست خود را برنزه نکنید زیرا در این وضعیت امکان انجام آر اف وجود ندارد. همچنین به مدت طولانی در معرض نور مستقیم آفتاب نباشید.

دارو‌‌هایی نظیر قرص‌‌های آرنیکا و مونتانا از یک روز قبل تا یک هفته بعد از انجام آر اف روند بهبود را تسریع ‌می‌کند که البته برای استفاده از این داروها حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

آر اف فرکشنال

مراقبت بعد از انجام آر اف فرکشنال

  • تا 2 روز بعد از انجام آر اف از ورزش کردن و انجام کارهای سنگین بپرهیزید.
  • از مرطوب کننده‌‌ها و ترمیم کننده‌‌های تجویز شده توسط پزشک خود برای بهبود هر چه سریع تر خراش‌‌ها استفاده کنید.
  • از رفتن به استخر و سونا و وان گرم خودداری کنید.
  • تا 24 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.

جهت رزرو وقت جهت آر اف فرکشنال در کلینیک زیبایی رزیبا، از شماره تماس‌ها و یا فرم بالا استفاده فرمایید. همچنین از خدمات دیگر کلینیک همچون تزریق ژل ، بهره‌مند شوید.