خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه مترو، خیابان زیبا پلاک ۵۸، ساختمان زیبا طبقه اول، واحد ۲

لوگو کلینیک رزیبا

کاشت ابرو

فهرست محتوا

یکی از روش های بسیار موثر و کاربردی برای داشتن ابروهایی خوش فرم و زیبا، کاشت ابرو می باشد. علاوه بر خانم ها که مایل هستند ابروهایی خوش فرم و پر پشت داشته باشند، آقایان هم علاقه مند هستند که ابروهایی پر پشت و زیبا داشته باشند.

روش های تاتو و هاشور می توانند ابروها را به صورت موقتی، پر پشت و خوش فرم کنند. اما کاشت ابرو یک روش بسیار مناسب جهت داشتن ابروهای خوش فرم و پر پشت، با نتیجه دائمی می باشد. برای کاشت ابرو فولیکول های مو، به ناحیه ابرو منتقل می شوند به همین دلیل نتیجه کاملا طبیعی است. بعد از مدتی با رشد موهای ابرو نیاز خواهید داشت که ابروهای خود را اصلاح و کوتاه کنید.

دلایل ریزش ابروها

برای کاشت ابرو، باید دلیل ریزش ابرو شناخته و درمان شود. زیرا موهای مورد استفاده در کاشت ابرو مانند موهای طبیعی می باشند. اگر دلیل ریزش ابرو درمان نشود، ممکن است ابروهای کاشته شده باز هم بریزند. دلایل مختلف ریزش ابرو عبارتند از:

 • دلایل ژنتیکی که قابل درمان نیستند.
 • بالا رفتن سن
 • ابتلا به بیماری های تیروئیدی
 • بیماری های سیستمیک
 • سوختگی
 • آلوپسی آره تا
 • تاتو ابرو
 • هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن بیش از حد ابرو
 • اختلالات مادرزادی در روند رشد ابرو

مشاوره قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو

متخصص زیبایی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، ابتدا سابقه پزشکی فرد را بررسی می کند. پزشک با بررسی نواحی مختلف پوست سر مشخص می کند که گرافت های مورد نیاز برای کاشت موهای ابرو را از کدام قسمت پوست سر بردارد. بانک مو باید دارای تراکم و کیفیت بافت مو مطلوبی باشد.

در مورد لیزر مو بیشتر بدانید.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

در ابتدا طرح جدید ابرو توسط فرد انتخاب می شود. متخصص زیبایی برای کاشت ابرو، گرافت های مو را از بانک مو که اغلب پشت سر و یا بالای گوش می باشند، می گیرد. در روش کاشت موهای ابرو، علاوه بر انتقال مو، فولیکول مو هم جابجا می شود تا نتیجه کاملا طبیعی و ماندگار باشد. بعد از کاشت مو در ناحیه ابرو، موهای اولیه کاشته شده می ریزند و به دلیل وجود فولیکول مو ابروها دوباره رشد می کنند. مدت زمان کاشت با توجه به روش کاشت، تراکم و حجم ابروی انتخابی بین 3 الی 5 ساعت تغییر می کند.

روش های مختلف کاشت ابرو

در جلسه مشاوره متخصص زیبایی به ترکیب چهره فرد دقت می کند تا روش مناسبی را برای کاشت ابرو با مشورت فرد انتخاب کند. همچنین متخصص زیبایی از بیمار درباره ابتلا به بیماری های خاص و داروهای مورد مصرفی سوال می کند. برخی افراد به دلیل ابتلا به بیماری سرطان تحت شیمی درمانی هستند، به همین دلیل دچار ریزش مو و ابرو می شوند.

در مورد فشیال بیشتر بدانید.

روش کاشت نواری

روش کاشت ابرو نواری یا FUT، یکی از روش های قدیمی کاشت مو می باشد. ابروهای کاشته شده با استفاده از این روش، کاملا طبیعی بوده و حالت شانه ای و وز ندارند. در این روش جهت رشد ابرو بسیار مناسب بوده و زاویه رشد موهای ابرو با زاویه موهای طبیعی فرد مطابقت دارد. در این روش از قسمت پشت گوش یا روی سر، یک برش نواری برداشته می شود. بعد از برداشت برش نواری، محل بانک مو بخیه می شود. گرافت های برداشته شده با کمک سوزن های مخصوص در ناحیه ابرو کاشته می شوند.

روش غیر جراحی

در روش غیر جراحی کاشت ابرو یا FUE ، تارهای مو از ناحیه بانک مو برداشته می شوند. در این روش موهای با ضخامت مناسب انتخاب شده و برای کاشت در قسمت ابرو برداشته می شوند. به دلیل نبودن برش جراحی و بخیه، دوره نقاهت این روش کوتاه است. در این روش در هر بار انتقال فولیکول مو، تنها یک فولیکول مو از بانک مو خارج شده و در ناحیه ی ابرو کاشته می شود. روش های دیگر غیر جراحی برای کاشت ابرو روش SUT وSuper  FUE  می باشند که به روش خارج کردن فولیکول مو انجام می شوند.

درمان قطعی ریزش ابرو

چه کسانی می توانند کاشت ابرو را انجام دهند؟

برای کاشت ابرو باید به یک متخصص زیبایی با تجربه و ماهر مراجعه کنید تا با بررسی سابقه پزشکی شما، بهترین روش کاشت موهای ابرو را  انتخاب کند. افرادی که به دلایل ژنتیکی یا ابتلا به بیماری های مرتبط با مو مانند آلوپسی توتالیس و یا آلوپسی آره تا، دچار ریزش ابرو شده اند، نمی توانند از این روش برای پرپشت شدن ابروهای خود استفاده کنند.

 • افرادی که از فرم ابروهای خود راضی نیستند، می توانند با کاشت ابرو، ابروهای زیبا و پر پشت داشته باشند.
 • افرادی که به دلیل شکستگی یا سوختگی، قسمتی از ابروهای خود را از دست داده اند، کاندید مناسب برای انجام این روش هستند.
 • برخی افراد به دلیل ابتلا به اختلالات غده تیروئید و یا بیماری های مرتبط با پوست، دچار ریزش ابرو می شوند، این افراد بعد از درمان بیماری می توانند از این روش استفاده کنند.
 • برخی خانم ها به دلیل انجام تاتو و هاشور و یا برداشتن زیاد ابروها، دچار کم پشتی ابروها می شوند، این گروه از خانم ها می توانند با انجام این روش، ابروهایی خوش فرم داشته باشند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای کسب نتیجه مطلوب باید به توصیه های پزشک متخصص با دقت عمل کنید. عدم رعایت دقیق مراقبت های بعد از کاشت ابرو، موجب از بین رفتن فولیکول های مو می شود.

 • پانسمان موجود بر روی ابرو و بانک مو، باید برای مدت 2 روز بر روی محل باقی بماند. در این بازه زمانی پانسمان را تعویض کرده و محل زخم را تمیز کنید.
 • بعد از برداشتن پانسمان به آرامی و با احتیاط، محل بانک مو و ابرو را بشویید.
 • اسپری تجویز شده توسط پزشک را هر 2 الی 3 ساعت بر روی ابروهای خود اسپری کنید.
 • بعد از کاشت ممکن است لخته و یا پوسته هایی بر روی ابرو مشاهده کنید. به هیچ وجه به آنها دست نزنید تا خودشان برطرف شوند.
 • برای کاهش التهاب می توانید از کمپرس سرد برای مدت کمتر از 5 دقیقه استفاده کنید.

در مورد جوانسازی پوست بیشتر بدانید.

کلام آخر

کاشت ابرو یک نوع عمل زیبایی است که باید توسط یک متخصص زیبایی با تجربه و ماهر انجام شود. کسب نتیجه دلخواه از  انجام این عمل زیبایی، علاوه بر مهارت متخصص زیبایی به دید هنری و زیبایی شناختی پزشک جراح هم بستگی دارد.

لوگو کلینیک رزیبا

کلینیک زیبایی و دندان پزشکی رزیبا

گروه پزشکان رزیبا سال ها است که در زمینه پوست و زیبایی خدمات ارزنده ایی را به زیباجویان ارائه می دهند. این مرکز در ابتدا فعالیت خود را در محدوده میدان هفت تیر تهران شروع کرده و در حال حاضر در محدوده خیابان بهشتی مشغول به فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *