خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه مترو، خیابان زیبا پلاک ۵۸، ساختمان زیبا طبقه اول، واحد ۲

لوگو کلینیک رزیبا

سابسیژن صورت

فهرست محتوا

در روش سابسیژن از یک سوزن یا کانولا (که یک سوزن بلند و کمی کند) برای شکستن بافت اسکار زیر پوست استفاده می شود. این شکل از اصلاح اسکار برای اسکارهای بسته شده و نواحی با بافت ناهموار که ممکن است با صحبت کردن یا لبخند زدن بیشتر قابل توجه باشند، بهترین گزینه است. سابسیژن به تجربه و مهارت قابل توجهی نیاز دارد. هدف نهایی برای درمان اسکار آکنه و سابسیژنبهبودی کامل پوست است. میزان بهبودی بستگی به نوع اسکار و رنگ پوست فرد دارد.

اسکار آکنه چگونه ایجاد می شود؟

اسکار آکنه تغییرات بافتی و فرورفتگی دائمی است که در نتیجه آکنه شدید روی پوست ایجاد می شود. در آکنه های شدید، فضاهای بزرگ پر از چرک و عفونت به نام کیست آکنه تشکیل می شود. این کیست ‌ها بافت پوست را که در طول فرآیند بهبودی ترمیم نمی ‌شوند، از بین می ‌برند. هنگامی که کیست تخلیه می شود و پوست بهبود می یابد، معمولاً یک فرورفتگی (یا اسکار) روی صورت بر جای می گذارد.

اسکار آکنه روی صورت به صورت آسیب به بافت پوست با نواحی فرورفته با اندازه های مختلف ظاهر می شود. در پشت و قفسه سینه، اسکارها معمولاً برجسته و برآمده هستند. اسکارها معمولا به رنگ پوست معمولی هستند. برخی از اسکارهای کلوئیدی ممکن است برای سالها قرمز باقی بمانند.

در مورد مزایای مزوتراپی مو بیشتر بدانید.

هزینه سابسیژن

مزایای سابسیژن

سابسیژن تنها روشی است که می ‌تواند جای زخم ‌هایی را که به دلیل فرآیند اسکار آکنه به هم متصل شده اند را از بین ببرد و منجر به جوانسازی پوست شود. بنابراین، می تواند اسکارهای آکنه را از بین ببرد. میزان احتمال بهبود می تواند در محدوده 10-50٪ باشد.

خطرات سابسیژن چیست؟

سابسیژن مانند هر روشی، خطراتی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. خطرات و عوارض جانبی خوشبختانه خیلی رایج نیستند. خطر اصلی ایجاد کبودی است. همچنین ممکن است خونریزی وجود داشته باشد و اگر خون زیر پوست تجمع کند، ممکن است هماتوم ایجاد شود. استفاده از بی حسی این خطر را در سطوح بسیار پایین نگه می دارد. بی حسی موقت در نواحی درمان شده شایع است و می تواند 2 تا 4 ماه طول بکشد، خطر بی حسی دائمی بسیار نادر است.

در مورد لیزر در خیابان بهشتی بیشتر بدانید.

سایر خطرات غیر معمول شامل موارد زیر است:

  • آسیب عصبی که منجر به ضعف عضلانی می شود. (یک عارضه نادر سابسیژن.)
  • عفونت ممکن است رخ دهد.
  • گاهی اوقات ممکن است یک یا چند ندول در زیر پوست ایجاد شود. تصور می‌شود که این گره ‌ها ندول‌ های کلاژن هستند و معمولاً خود به خود یا با ماساژ و با گذشت زمان برطرف می ‌شوند. گاهی اوقات ندول ها از التهاب به وجود می آیند و ممکن است برای بهبودی نیاز به تزریق استروئید داشته باشید. گاهی اوقات ندول ها ممکن است به مدت طولانی باقی بمانند، اگرچه این امر غیر معمول است.
  • اسکار می‌تواند در اثر سابسیژن ایجاد شود، با اسکار هیپرتروفیک یا کلوئیدی (اسکارهای توده‌ای قرمز یا عمیق) در محل ورود و در نواحی سابسیژن ایجاد می‌شود.
  • ممکن است تغییر رنگ در نواحی زیرین وجود داشته باشد
  • تورم و لنف ادم مداوم
  • افتادگی نیز گزارش شده است.

بهبودی و ریکاوری سابسیژن

پس از سابسیژن کبودی های زیادی ایجاد نمی شود، به همین دلیل ممکن است 2 تا 7 روز طول بکشد تا به طور برطرف شود. اکثر افراد روز بعد از سابسیژن می توانند به محل کار و فعالیت های عادی باز گردند.

چند جلسه سابسیژن باید انجام شود؟

سابسیژن ممکن است نیاز به تکرار برای نواحی مختلف صورت داشته باشد و بسته به شدت و وسعت جای زخم، هر ناحیه ممکن است یک یا دو بار یا بیشتر تحت درمان قرار بگیرد. یک بیمار به طور متوسط ممکن است بین 2 تا 3 جلسه به درمان سابسیژن نیاز داشته باشد.

آیا سابسیژن تنها درمان مورد نیاز برای اسکار آکنه است؟

گاهی اوقات، یک دوره سابسیژن به تنهایی ممکن است تنها درمان مورد نیاز باشد.

آیا سابسیژن در حین مصرف روآکوتان (ایزوترتینوئین) قابل انجام است؟

برای اکثر افراد، چند ماه پس از مصرف روآکوتان (ایزوترتینوئین) می توان سابسیژن انجام داد.

چه مدت طول می کشد تا اثرات سابسیژن نشان داده شود؟

در حالی که گاهی اوقات نتایج سابسیژن بلافاصله قابل مشاهده است، معمولاً 2 تا 4 ماه طول می کشد تا نتایج آشکار شود. با ادامه بازسازی بافت اسکار، نتایج بیشتر و قابل توجه تا یک سال پس از درمان قابل مشاهده است.

آیا من کاندید مناسبی برای سابسیژن هستم؟

اینکه سابسیژن باید انجام شود یا نه به نوع اسکار و همچنین محل و شدت آن بستگی دارد. بهترین نتایج را در صورت استفاده بر روی اسکارهای فرورفته ایجاد می کند.

مزایای سابسیژن

موارد منع سابسیژن اسکار آکنه چیست؟

در طول مشاوره، پزشک شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که درمان برای شما بی خطر است و در صورت نیاز، جایگزین هایی را پیشنهاد می کند.

آیا سابسیژن را می توان با روش های دیگر مانند لیزر CO2 ترکیب کرد؟

بله، برخی از پزشکان معمولاً این روش را 2 هفته قبل از لیزر CO2 انجام می دهند.

کلام آخر

اگر از وجود اسکار آکنه رنج می برید، همین امروز به کلینیک رزیبا مراجعه کنید و از خدمات سابسیژن و فشیال صورت این کلینیک بهره مند شوید. شک نداشته باشید که با یک بار مراجعه این کلینیک را به همه دوستان خود معرفی خواهید.

لوگو کلینیک رزیبا

کلینیک زیبایی و دندان پزشکی رزیبا

گروه پزشکان رزیبا سال ها است که در زمینه پوست و زیبایی خدمات ارزنده ایی را به زیباجویان ارائه می دهند. این مرکز در ابتدا فعالیت خود را در محدوده میدان هفت تیر تهران شروع کرده و در حال حاضر در محدوده خیابان بهشتی مشغول به فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *