خیابان شریعتی، روبروی ایستگاه مترو، خیابان زیبا پلاک ۵۸، ساختمان زیبا طبقه اول، واحد ۲

لوگو کلینیک رزیبا

برترین روندهای زیبایی در سال 2024

فهرست محتوا

برترین روندهای زیبایی در سال 2024، از پیری فعال تا جوان‌ سازی، اولتراپی و موارد دیگر

همانطور که سال جدید مجموعه ای از روندهای مد را به همراه خود دارد، نوآوری‌‌های عمده ای نیز در صنعت زیبایی در روش‌‌ها و درمان‌‌های مراقبت از پوست وجود دارد. از تکنیک ‌های باستانی گرفته تا فناوری ‌های پیشرفته، درمان ‌هایی که کارهای متعددی را انجام ‌می‌‌دهند (از تمرکز بر سلامت عاطفی گرفته تا مراقبت از پوست) به یک روند اصلی بدل شده اند.

دکتر تارک بایزید از BodySmart در دبی ‌می‌گوید: «صنعت مراقبت از پوست به طور قابل توجهی برای تمرکز بر خودآگاهی و مراقبت از خود، با تأکید بر ماهیت کل نگر زیبایی و سلامتی، تکامل خواهد یافت. روند رو به رشد نشان ‌می‌دهد که افراد به طور فزاینده ای زیست بهتر خود را در اولویت قرار ‌می‌دهند و زمان و منابع بیشتری را در درمان‌‌هایی سرمایه گذاری ‌می‌کنند که ظاهر فیزیکی را بهبود ‌می‌بخشد و به سلامت روان کمک ‌می‌کند.»

در زیر درمان ‌ها، تکنیک ‌ها و مواردی که باید در سال 2024 دنبال کنید، آمده است.

برترین روندهای زیبایی در سال 2024

 

درمان‌‌های سفت کننده پوست

مثل همیشه، درمان‌‌‌هایی که نشانه ‌های پیری را برطرف ‌می‌‌کنند در سال 2024 محبوب هستند. اما این بار رویکرد تغییر کرده است. شارین شفر، یکی از بنیانگذاران کلینیک سلامتی و زیبایی شناسی Skinfluencer ‌می‌گوید: «درمان‌‌های ضد پیری روند غالب خواهد بود. اما این یک رویکرد احیا کننده برای سلامت پوست و بهزیستی کلی است. درمان‌‌‌هایی که در سطح سلولی برای تحریک کلاژنز و بازسازی یکپارچگی پوست کار ‌می‌‌کنند، به ‌جای پر کردن و فریز کردن ویژگی ‌های چهره شما برای جوان ماندن، به شما امکان ‌می‌‌دهند علائم پیری را معکوس کنید.»

اثرات ضد پیری شامل پوست سفت تر با کاهش خطوط و چین و چروک است. شفر ‌می‌افزاید: «درمان‌‌هایی که در این دسته قرار ‌می‌گیرند شامل درمان‌‌های مبتنی بر انرژی ‌می‌شوند. این درمان شامل چنین مواردی ‌می‌شود: میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی،‌ هایفو، بیومدلینگ مانند PRP، میکرونیدلینگ پزشکی با سلول‌‌های بنیادی، Profhilo یا Nucleofill. یا تولید لیزر و درمان ‌های انرژی لیزری که گردش سلولی و کلاژنز را تحریک ‌می‌‌کنند.»

درمان‌‌های اولتراسوند متمرکز با شدت بالا یا HIFU مانند Ultraformer از اصول ترمیم طبیعی زخم برای القای تولید کلاژن استفاده ‌می‌کنند.

با پشتوانه علم

دکتر تارا فرانسیس، بنیانگذار Enhance by Tara در لندن، معتقد است که پزشکی کاربردی زیبایی شناسی و پوست به طور ویژه ای در سال 2024 روندی رو به رشد خواهد داشت. فرانسیس ‌می‌گوید: اجزای زیادی در بدن ما وجود دارد که ‌می‌توانند روی پوست ما تأثیر بگذارند. رویکردهای ترکیبی (یعنی ترکیب رویکردهای سنتی با میکروبیولوژی و آزمایشات آزمایشگاهی) روندهای درمانی آینده هستند.»

فرانسیس ‌می‌افزاید که جویندگان زیبایی ‌می‌توانند تحت یک «مسیر آزمایش پزشکی» کاملاً کارآمد قرار بگیرند یا به سادگی از پزشک عمومی خود چند آزمایش خون درخواست کنند تا پزشک زیبایی شما بتواند آن را تفسیر کند.

تکنیک‌‌های باستانی و رویکردهای کل نگر

فناوری ممکن است روندهای آینده را تحت تاثیر خود قرار داده باشد، اما یک روند بزرگ در سال 2024 بر نگاه کردن به چگونگی رویکرد اجداد ما به مراقبت از پوست متمرکز است. ساندرا زیکوویچ، مدیر اسپا در مرکز زیبایی و سلامت چادو ‌می‌‌گوید: «من فکر ‌می‌‌کنم روند بزرگ مراقبت از پوست در سال ۲۰۲۴ رواج استفاده از تکنیک ‌های قدیمی برای تحریک پوست و بهبود ظاهر آن خواهد بود.»

به عنوان مثال، ماساژ کوبیدو حرکات سریع و آهسته را برای بهبود گردش خون عمیق صورت، گردن، شانه‌‌ها و قسمت بالایی سینه ترکیب ‌می‌کند و در صورت کوبیدو استفاده ‌می‌شود. کوبیدو به معنای «راه باستانی زیبایی» است و یک تکنیک ماساژ ژاپنی است که قدمت آن به سال 1472 بر ‌می‌گردد. این حرکات سلول‌‌های مرده پوست را از بین ‌می‌برد، تولید کلاژن و الاستین را تقویت ‌می‌کند و گردش خون را فعال ‌می‌کنند و به چهره درخشندگی ‌می‌بخشند.

مقابله با سلامت روانی و همچنین سلامت پوست، Rejuvology (جوان سازی) تکنیک دیگری است که باید به آن توجه کرد. این دارو که توسط متخصص مراقبت از پوست بریتانیایی ابیگیل جیمز ابداع شده است، ترکیبی از انواع تکنیک‌‌ها و درمان‌‌های علمی با پشتوانه علمی برای کار با عضلات، بافت‌‌های همبند و سیستم‌‌های لنفاوی صورت، گردن و سر است.

سونیا کراس، متخصص زیبایی از کلینیک شما در لندن ‌می‌گوید: «ماساژ جوانسازی روی چندین سیستم بدن فشار وارد ‌می‌کند تا تأثیر مثبتی بر پوست، فاسیا، سیستم عصبی، عضلانی، گردش خون و لنفاوی ایجاد کند و همچنین تعادل و جریان انرژی بدن را ایجاد کند.»

با توجه به تکنیک ‌هایی که برای بازگرداندن لطافت پوست، افزایش آزادی و کشسانی در بافت ‌های همبند استفاده ‌می‌‌شود، تفاوت قابل توجهی در ظاهر خود خواهید دید. نه تنها این تکنیک در مورد احیای پوست پیر جواب ‌می‌دهد، بلکه برای تسکین سیستم عصبی و حمایت از رفاه عاطفی ایجاد شده است.

کراس ‌می‌‌افزاید: «برای افرادی که می‌ خواهند بدون تزریقات جوان شوند، در عین حال تمایل دارند بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشند، به دنبال پزشکی باشید که ماساژ ریژوولوژی یا جوان سازی صورت و تکنیک‌‌‌های ماساژ بین دهانی [باکال] ارائه می‌ دهد.»

هشدار مواد تشکیل دهنده

امر منتون، مدیر مارکتینگ در Watsons GCC ‌می‌‌گوید: «برخی مواد کلیدی عبارتند از موسین حلزون، ماش آیورودا، میوه یوجا و درخت چای ماچا. درخت چای و اسیدهای سالیسیلیک هنوز هم مواد اصلی برای درمان آکنه هستند که یکی از بزرگترین نگرانی ‌های مشتریان در سنین پایینتر در این منطقه است.»

برترین روندهای زیبایی در سال 2024

 

کارشناسان همچنین شاهد تغییر مداوم در نحوه تحقیق و کشف محصولات جدید نسل‌‌های جوان هستند.

منتون ‌می‌‌گوید: «استفاده از TikTok به ‌عنوان یک موتور جستجو همچنان واقعاً تأثیرگذار است و به خودی خود یک روند برای زیبایی است. این شبکه جایی است که مشتریان ترندهای برتر مواد و محصولات مراقبت از پوست، آرایش و مراقبت از مو پیدا ‌می‌کنند.»

روش‌‌های غیر تهاجمی

کسانی که به دنبال طراوت و شادابی پوست بدون رفتن به زیر تیغ جراحی هستند، از شنیدن اینکه درمان ‌های غیر تهاجمی که منجر به اثرات طبیعی ‌می‌‌شوند، در سال 2024 بسیار برجسته خواهند بود، خوشحال خواهند شد.

دکتر فریحا انور، پزشک زیبایی در کلینیک یورومد دبی می‌ گوید: «مردم دوست دارند بهترین ظاهر خود را داشته باشند، اما بدون علائم مشخص جراحی یا پرکننده ‌ها. درمان‌‌‌هایی که مبتنی بر فناوری ‌های پیشرفته مانند اولتراسوند هستند، برای کسانی که مایلند جوانتر به نظر برسند و با چانه ‌های دوتایی خداحافظی کنند، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.»

در طول چنین درمان ‌هایی، یک فناوری اولتراسوند متمرکز با میکرو، انرژی را به اعماق مختلف پوست (پوست یا حتی عمیقتر به بافت همبند) منتقل ‌می‌‌کند و نقاط میکروسکوپی آسیب حرارتی را برای تحریک تولید کلاژن ایجاد می‌ کند.

درمان‌‌هایی مانند اولتراپی کانتورینگ چانه بین 45 تا 60 دقیقه طول ‌می‌کشد و تولید کلاژن را تحریک ‌می‌کند تا پوست اطراف گردن و صورت سفت شود و نتایج آن تا دو سال باقی بماند. روش‌‌‌هایی با حداقل زمان از کار افتادگی همچنان محبوب هستند، بعلاوه درمان ‌هایی که فناوری ‌ها را برای بهبود نتایج ترکیب ‌می‌‌کنند، محبوب هستند.

دکتر روتسنی اشمیتز، متخصص زیبایی پوست در جراحی زیبایی از دبی ‌می‌گوید: «درمان‌‌هایی که از فناوری‌‌های مختلف در یک روش استفاده ‌می‌کنند، فرآیندی دوگانه ایجاد ‌می‌کنند که به سفت شدن پوست، کاهش خطوط ریز و چین و چروک، و بهبود بافت و رنگ کلی پوست کمک ‌می‌کنند.»

یکی از این درمان ‌ها Morpheus8 است که میکرونیدلینگ را انجام داده و فناوری فرکانس رادیویی مورد تایید FDA را برای بهبود پاسخ درمانی از پوست، که منجر به افزایش تولید الاستین و کلاژن ‌می‌‌شود، اضافه کرده است. سفت کردن پوست یکی از پرطرفدارترین روش‌‌‌های درمانی است، به این معنی که روش ‌هایی که از فناوری فرکانس رادیویی برای دستیابی به نتایج استفاده ‌می‌‌کنند، موثرتر شده اند.

بایزید ‌می‌گوید: «درمان LPG Alliance از یک دستگاه تخصصی برای تحریک مکانیکی پوست استفاده ‌می‌کند. هدف اصلی آن بیدار کردن فعالیت‌‌های سلولی خفته است که منجر به نمایه بدن صاف تر، تراشیده تر و باریک تر ‌می‌شود. این درمان در ماساژ صورت برتری خود را دارد و نقش مهمی در افزایش بهبودی و نتایج در سناریوهای مراقبت قبل و بعد از عمل دارد.»

خداحافظی با ریزش مو

آماندا آزوپاردی، موسس کلینیک زیبایی شناسی همنام در لندن و لیورپول، نیز معتقد است که در سال 2024 شاهد درمان‌‌هایی نه تنها برای پوست بلکه برای مو نیز هستیم.

آزوپاردی ‌می‌‌گوید: «درمان ‌های ریزش مو، طاسی و نازک شدن مو بدون جراحی مؤثرتر و مورد توجه تر خواهند بود، زیرا هم مردان و هم زنان تحت تأثیر این موارد قرار می‌ گیرند، اما دیگر لازم نیست برای درمان آن ‌ها زیر تیغ جراحی بروید».

آزوپاردی پیش ‌بینی ‌می‌‌کند در عوض، استفاده از رویکردهای جامع تر برای ترمیم مو با استفاده از آزمایش و تشخیص علل ریشه ‌ای ریزش مو از هورمون‌‌‌ها، مواد مغذی و فاکتورهای رشد گرفته تا محرک ‌های محیطی و استعداد ژنتیکی، که ‌می‌‌تواند منجر به درمان جامع تر و شخصی سازی ‌شده ‌تر شود، استفاده شود.

لوگو کلینیک رزیبا

کلینیک زیبایی و دندان پزشکی رزیبا

گروه پزشکان رزیبا سال ها است که در زمینه پوست و زیبایی خدمات ارزنده ایی را به زیباجویان ارائه می دهند. این مرکز در ابتدا فعالیت خود را در محدوده میدان هفت تیر تهران شروع کرده و در حال حاضر در محدوده خیابان بهشتی مشغول به فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *